Łatwy w czyszczeniu i bezpieczny sedes

Decydując się na konkretny model sedesu, zazwyczaj zwraca się uwagę na barwę, materiał wykonania, styl i tym podobne kwestie. Warto jednak sprawdzić, czy ma się do czynienia z miską z kołnierzem czy bez. Być może na pierwszy rzut oka nie ma to większego znaczenia, ale diabeł oczywiście tkwi w szczegółach. Brak rantu wokół muszli jest praktycznym rozwiązaniem, które ułatwia czyszczenie oraz pozwala uniknąć gromadzenia się bakterii.

 

Warto zwrócić uwagę na formę

 

Kiedyś wyboru nie było, ale skoro już sedesy bezkołnierzowe pojawiły się na rynku, to na pewno warto rozważyć ich wybór. Dzięki odpowiedniej budowie zabrudzenia oraz bakterie nie odkładają się pod rantem, a całą miskę dużo łatwiej się czyści. Poza tym tego typu produkt pozwala także zaoszczędzić na preparatach, które służą właśnie do mycia trudno dostępnych powierzchni, a w przypadku większych zanieczyszczeń bez wątpienia ich usunięcie jest trudniejsze. Higiena ma zatem kluczowe znaczenie w przypadku tego typu asortymentu.

Szeroki wybór sedesów bez kołnierza sprawia, że można je łatwo dopasować do wnętrza. Dostępne są zarówno produkty wiszące, jak i stojące, o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach i toaletach, ale też miłośnicy tradycyjnych rozwiązań mogą z nich skorzystać. Zresztą, tego typu elementy prezentują się elegancko oraz są praktyczne, w końcu w urządzeniu łazienki chodzi właśnie o funkcjonalność.

 

Nie ma obaw o rozlewanie wody

 

Stosowane w miskach sedesowych ranty mają za zadanie uniemożliwiać rozpryskiwanie spuszczanej wody. Czy w przypadku bezkołnierzowych rozwiązań istnieje obawa o zalanie otoczenia sedesu? Okazuje się, że nie. Produkty są wyprofilowane w taki sposób, że woda spłukuje nieczystości, ale nie opuszcza muszli, a więc toaleta pozostaje sucha. Dlatego nie trzeba się obawiać o konieczność interwencji w przypadku zalania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *