Drobnostka, która gwarantuje wygodę

Wykończona łazienka to nie tylko efekt wizualny, ale też komfort w trakcie korzystania z tego pomieszczenia. Dlatego nie powinno się kończyć aranżacji bez zamontowaniu uchwytów na ręczniki. Oczywiście teoretycznie można sobie poradzić bez tych elementów, wieszając ręcznik na przykład na grzejniku albo krawędzi wanny. Nie wygląda to jednak estetycznie, a na pewno nie gwarantuje komfortu użytkowania. Dlatego należy poświęcić trochę czasu tym małym elementom wyposażenia, które odmienią wnętrze pod względem funkcjonalnym, ale też mogą wpłynąć na wygląd.

 

Ręcznik albo nawet kilka ręczników na haczykach

 

Oczywiście zdarza się zapomnieć o tym elemencie wyposażenia. Na szczęście bez kłopotu można nadrobić to niedopatrzenie, nawet w sytuacji, kiedy wydaje się, iż ze względu na brak miejsca niewiele się da zrobić. Wówczas trzeba postawić na mniejszy wieszak. Haczyk jest formą, która doskonale się sprawdzi w małych i dużych pomieszczeniach. Co więcej, można go zamontować nawet tam, gdzie teoretycznie wydaje się to niemożliwie lub utrudnione. Małe rozmiary sprawiają jednak, że na tego rodzaju uchwyt znajdzie się miejsce przy umywalce, wannie lub prysznicu. Jeden haczyk to za mało? To bardzo częsta sytuacja, w końcu z łazienki wielokrotnie korzysta więcej, niż jedna osoba. Do wyboru są na szczęście modele podwójne, a nawet poczwórne. Zajmują trochę więcej miejsca, ale są praktyczne, ponieważ można powiesić kilka ręczników, na przykład dla kilku członków rodziny.

 

Dopasuj wieszak do stylu łazienki

 

Nie tylko rozmiar i liczba haczyków ma znaczenie, ale też ich forma. Tego typu uchwyty na ręczniki występują w różnych kształtach, dzięki czemu można je dopasować do aranżacji wnętrza. Mniej lub bardziej wyraziste formy geometryczne sprawiają, że coś dla siebie znajdą ci, którzy w łazience zastosowali więcej owalnych wykończeń, jak i wielbiciele prostokątnych kształtów. Barwa chromu gwarantuje, że haczyki doskonale uzupełniają na przykład armaturę, co pozwala uzyskać spójną aranżację całego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *